četvrtak, 28. mart 2024.

Hokejašima Zvezde titula šampiona posle 13 godina

Posle duge sezone u finalu su se zasluženo našli hokejaši Vojvodine i Crvene Zvezde. Zvezdini oklopnici su opravdali ulogu favorita i sjajnu sezonu sa svim pobedama su krunisali osvajanjem šampionskog pehara u finalu plej-ofa protiv Vojvodine.

Crvena zvezda je posle trijumfa u prvoj utakmici finalne serije plej-ofa rezultatom 6:2, slavila i u revanšu u Novom Sadu sa 1:7 (1:2,0:2,0:3).

Prva trećina je bila jako neizvesna. Već posle tri minuta Zvezda je povela, a strelac je bio Sabado. Da bi u finalnoj seriji moglo da bude više uzbuđenja najavio Laptev izjednačujućim golom u devetom minutu. Nakon toga Zvezdi je vojdstvo nakon 1/3 doneo Daniel.

Ostale dve trećine su protekle u znaku hokejaša Crvene Zvezde. Za ta dva perioda Zvezda je postigla 5 gola, a u strelce su se upisali kapiten Brkušanin i po dva puta Šefić i Kluka.