Seltik u problemima pred meč sa Anderlehtom!

Jedan od najvažnijih igrača aktuelnog škotskog šampiona Seltika, Musa Dembele, propustiće utakmicu poslednjeg kola grupne faze Lige Šampiona protiv Anderlehta zbog povrede koju je zaradio u finalu Betfred Liga Kupa protiv Motervela (2:0).

Talentovani 21-godišnjak povredu je zaradio na početku drugog poluvremena nakon nešto grubljeg starta defanzivca gostiju Sedrika Kiprea, koji je isključen direktnim crvenim kartonom. Dembele je nakon toga uspeo da realizuje jedanaesterac i da tako overi pobedu “zeleno-belih“, ali je zbog bolova ipak napustio teren 5 minuta kasnije. Prema prvim procenama, talentovani napadač neće dugo morati da ostane van terena, ali se zna da će zasigurno propustiti meče u škotskoj Premijer Ligi upravo sa Motervelom, danas i 2. decembra, kao i meč u Ligi Šampiona sa Anderlehtom (5. decembra).

Dembele je dres Seltika ove sezone nosio na 15 utakmica, a pritom je postigao 8 golova i 3 asistencije.