Njemačka: 2. Bundesliga – 29. kolo
Rimpar vs. N – Lubbecke
20:00h

U sklopu vrlo zanimljive druge rukometne Bundeslige igra se utakmica između momčadi koje se nalaze pri vrhu same tablice i borbe za prolazak u 1. ligu. Riječ je o utakmici između Rimpara i N – Lubbeckea.

Rimpar se nalazi na 4. mjestu lige sa 38 osvojenih vodova iz 28 utakmica. Većinu svojih bodova osvojili su pred svojim navijačima te su treća najbolja momčad kada je riječ o utakmicama kod kuće. U posljednjih pet utakmica ostvarili su po 3 pobjede i dva poraza. Pobijedili su u gostima Neuhausen (18-26) i Leutershausen (26-30) te pred svojima navijačima Dessauer (24-23). Međutim, izgubili su od Hamm-Westfalena koji se nalazi na 7. mjestu lige (33-28) te pred svojim navijačima od Essena koji je tek 14. momčad lige (22-25).

N-Lubbecke je najbolja momčad druge lige Njemačke. Na vrhu su tablice sa 47 osvojenih bodova iz 28 utakmica. U svakom pogledu su najbolja momčad bilo da je riječ o utakmicama u gostima ili pred svojim navijačima. U posljednjih 5 utakmica imaju i jednak broj pobjeda od kojih su dvije u gostima. Pobijedili su u gostima Hamm-Westfalen (26-28) i Bad Schwartau (26-32).

2016. N-Lubbecke – Rimpar 29-17

Ove sezone ova dva kluba su se susrela krajem 10 . mjeseca prošle godine te je uspješnija bila momčad N-Lubbecka. Dapače, već nakon prvog poluvremena vodili su 7 golova razlike (14-7). U nastavku su rukometaši Lubbecka i dalje dominirali te na kraju pobijedili sa 12 golova prednosti (29-17).

Prijedlog: Pobjeda N-Lubbecke (1.80)

Ukoliko već niste, zapratite nas na našoj Facebook stranici za još vijesti !