• Wilt Chamberlain u dresu Philadelphie postaje prvi NBA centar koji vodi u ukupnom broju asistencija tijekom sezone sa ukupno 702 asistencije te se to smatra jednim od njegovih najvećih postignuća u NBA karijeri.

• Košarkaš Boston Celticsa, John Havlicek , postao je prvi u NBA-u kome je uspjelo postići više od 1000 poena po sezoni 14 godina zaredom.

20.03.1980.

• Rođen je Jamal Crawford, američki proesionalni košarkaš.  zabran je kao 8. izbor NBA drafta 2000. od strane Cleveland Cavaliersa, ali je odmah mijenjan u Chicago Bullse. Igrao je za New York Knickse , Goden State Warriorse, Atlanta Hawkse te za Portland Trail Blazerse. Od 2012. godine igra za Los Angeles Clipperse.

20.03.1984.

• Rođen Fernando Torres, španjolski nogometaš i aktualni igrač Atletica iz Madrida. U svojoj uspješnoj nogometnoj karijeri igrao je i za Liverpool, Chelsea te Milan. Sa reprezentacijom Španjolske osvojio je dva zlata na Europskim prvenstvima (2008., 2012.) te jedno zlato na svjetskom prvenstvu (2010.).

20.03.2005.

• Fernando Alonso osvoji je Veliku nagradu Malezije te ostvario svoju drugu pobjedu u dotadašnjem dijelu karijere u Formuli 1.

20.03.2011.

• U finalu škotskog ligaškog kupa u Glasgowu, Rangersi su pobijedili svoje najveće nogometne rivale Celtic (2-1). U prvih 90 minuta utakmica je završila neriješenim rezultatom , a veliko slavlje navijača Rangersa započelo je u 98. minuti produžetaka kada je pobjednički gol zabio hrvatski nogometaš Nikica Jelavić.  Bio je to 27 osvojeni škotski ligaški kup od strane Glasgow Rangersa.

20.03.2011.

• U finalu ATP Masters turinira u Indian Wellsu, Novak Đoković je u tri seta pobijedio Rafaela Nadala te osvojio turnir (4–6, 6–3, 6–2). Đoković je spomenuti turnir osvojio po drugi puta.

Ukoliko već niste, zapratite nas na našoj Facebook stranici za još vijesti !