21.03.1953.

• Bob Cousy postavio je NBA rekord sa 30 slobodnih bacanja u utakmici u kojoj je Boston pobijedio Syracuse nakon 4 produžetaka (111-105). U istoj utakmici postavljen je i rekord u ukupnom broju prekršaju (106), te je čak 12 igrača zbog osobnih pogrešaka bilo van parketa.

21.03.1960.

• Rodio se Ayrton Senna, Brazilac koji je 2009. godine po izboru svojih kolega proglašen najboljim vozačem formule 1 svih vremena.

• Među brojnim rekordima koje je ostavio iza sebe, ostao je u povijesti Formule 1 kao jedan od najboljih vozača u kvalifikacijama svih vremena zahvaljujući 65 prvih startnih pozicija u 161 utrci (u prosjeku je svaku treću utrku startao prvi). Rekord je bio neoboren dvanaest godina poslije njegove smrti dok Michael Schumacher nije oborio i taj rekord na utrci u San Marinu 2006. Osim velikoga uspjeha u kvalifikacijama, Senna se često naziva i “Gospodarem Monaka”. Vjerujemo, svi znate tragičan kraj ovog vozača.

21.03.1985.

• Jedan od najboljih američkih tenisača svih vremena, Arthur Ashe, izabran je u Međunarodnu tenisku kuću slavnih.

21.03.2008.

• Francuski plivač Alain Bernard postavio je novi svjetski rekord na 100 metara slobodnim stilom – 47.60 sekundi!

21.02.2010.

• Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić pobijedio je u finalu Indian Wellsa Andyia Roddicka (7-6, 7-6) te osvojio svoj 10 turnir u karijeri ali prvi turnir iz kategorije Masters 1000. Postao je prvi Hrvat koji je to uspio te drugi najstariji pobjednik spomenutog  turnira te najstariji tenisač koji je po prvi put osvojio turnir iz Masters serije 1000.

Ukoliko već niste, zapratite nas na našoj Facebook stranici za još vijesti !