I ove takmičarske sezone pratimo kandidate za nacionalni tim u košarkaškim ligama širom cele planete…
ITALIJA
Virtus Bolonja– Ređo Emilija 67:77
Miloš Teodosić (Virtus Bolonja) – 9 p, 3 sk, 6 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 25 min.
Breša– Trst 75:63
Dušan Ristić (Breša) – 4 p, 8 sk, 1 as, 1 ukr.l, 1 izg.l, 1 bl za 19 min.
ŠPANIJA
5.kolo
Estudijantes – Gran Kanarija 94:68
Aleksa Avramović (Estudijantes) – 13 p, 4 sk, 5 as, 2 izg.l za 27 min.
Aleksandar Cvetković (Estudijantes) – 9 p, 2 sk, 1 as, 1 izg.l za 22 min.
6.kolo
Betis – Estudijantes 80:81
Aleksa Avramović (Estudijantes) – 16 p, 6 sk, 6 as, 1 ukr.l, 3 izg.l, 1 bl za 24 min.
Aleksandar Cvetković (Estudijantes) – 2 sk, 2 as za 19 min.
Andora – Burgos 87:82
Dejan Kravić (Burgos) – 3 sk, 1 ukr.l, 1 izg.l za 13 min.
TURSKA
Anadolu Efes – Bahčešehir 89:66
Vasilije Micić (Anadolu Efes) – 19 p, 3 sk, 1 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 25 min.
ABA LIGA
Crvena zvezda mts– Mornar 93:62
Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 4 p, 2 sk, 1 as, 3 ukr.l, 1 izg.l za 20 min.
Marko Simonović (Crvena zvezda MTS) – 5 p, 7 sk, 1 izg.l za 18 min.
Ognjen Dobrić (Crvena zvezda MTS) – 7 p, 2 sk, 1 izg.l za 19 min.
Dejan Davidovac (Crvena zvezda MTS) – 13 p, 2 sk, 2 as, 1 ukr.l, 1 izg.l, 1 bl za 21 min.
Ognjen Kuzmić (Crvena zvezda MTS) – 4 p, 4 sk, 1 ukr.l, 2 izg.l, 1 bl za 12 min.
Uroš Luković (Mornar) – 5 p, 3 sk, 1 as, 3 izg.l, 1 bl za 15 min.
FMP – Partizan NIS 90:103
Stefan Đorđević (FMP) – 2 p, 1 sk za 3 min.
Nemanja Dangubić (Partizan NIS) – 8 p, 1 sk, 2 izg.l za 19 min.
Rade Zagorac (Partizan NIS) – 15 p, 6 sk, 2 ukr.l, 1 izg.l za 31 min.
Ognjen Jaramaz (Partizan NIS) – 2 p, 1 as za 9 min.
Nikola Janković (Partizan NIS) – 2 p, 2 sk, 2 ukr.l, 1 izg.l za 6 min.
Cibona – Mega Sokerbet 73:77
Filip Petrušev (Mega Sokerbet) – 19 p, 10 sk, 1 izg.l, 1 bl za 28 min.
Igokea – Primorska 89:71
Nikola Jovanović (Igokea) – 6 p, 3 sk, 1 as, 1 ukr.l, 3 izg.l, 1 bl za 17 min.
Dalibor Ilić (Igokea) – 20 p, 2 sk, 1 as, 1 ukr.l za 23 min.
Stefan Pot (Igokea) – 15 p, 3 sk, 4 as, 1 ukr.l, 3 izg.l, 1 bl za 18 min.
Budućnost – Borac 86:83
Dragan Apić (Budućnost) – 10 p, 3 sk, 2 as, 3 izg.l za 22 min.
EVROLIGA
3.kolo
Crvena zvezda mts– Žalgiris 69:75
Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 2 p, 1 ukr.l za 17 min.
Marko Simonović (Crvena zvezda MTS) – 2 p, 1 sk, 1 izg.l za 17 min.
Ognjen Dobrić (Crvena zvezda MTS) – 3 p, 1 sk za 12 min.
Dejan Davidovac (Crvena zvezda MTS) – 11 p, 4 sk, 1 ukr.l za 25 min.
Ognjen Kuzmić (Crvena zvezda MTS) – 8 p, 6 sk za 25 min.
Alba – Anadolu Efes 72:93
Vasilije Micić (Anadolu Efes) – 13 p, 2 sk, 13 as, 3 izg.l za 36 min.
Makabi – Bajern 82:85
Vladimir Lučić (Bajern) – 26 p (5-4 za tri poena), 3 sk, 2 ukr.l za 30 min.
Valensija – Barselona 66:71
Nikola Kalinić (Valensija) – 13 p, 1 sk, 2 as, 2 ukr.l, 1 izg.l, 2 bl za 28 min.
Vanja Marinković (Valensija) – 3 p, 1 izg.l za 6 min.
4.kolo
Žalgiris – Anadolu Efes 89:73
Vasilije Micić (Anadolu Efes) – 7 p, 1 sk, 3 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 32 min.
CSKA – Alba 88:93
Nikola Milutinov (CSKA) – 4 p, 1 sk za 7 min.
Fenerbahče – Bajern 71:75
Vladimir Lučić (Bajern) – 18 p, 5 sk za 22 min.
Barselona – Panatinaikos 97:89
Nemanja Nedović (Panatinaikos) – 15 p (9-5 za tri poena), 5 sk, 4 as, 3 izg.l za 28 min.
EVROKUP
Uniks – Partizan NIS93:70
Nemanja Dangubić (Partizan NIS) – 2 p, 6 sk, 1 as, 3 izg.l za 20 min.
Rade Zagorac (Partizan NIS) – 5 p, 1 izg.l za 16 min.
Ognjen Jaramaz (Partizan NIS) – 11 p, 1 sk, 2 ukr.l, 2 izg.l za 24 min.
Nikola Janković (Partizan NIS) –12 p, 4 sk za 18 min.
Uroš Trifunović (Partizan NIS) – 1 izg.l za 6 min.
Stefan Janković (Partizan NIS) – 10 p, 3 sk, 1 bl za 23 min.
Andora – Virtus Bolonja 66:82
Miloš Teodosić (Virtus Bolonja) – 21 p, 2 sk, 6 as, 3 izg.l za 25 min.
Mornar – Breša 95:76
Uroš Luković (Mornar) – 8 p, 5 sk, 2 as, 2 ukr.l, 2 izg.l, 2 bl za 15 min.
Dušan Ristić (Breša) – 4 p, 5 sk, 1 as, 1 bl za 18 min.
Unikaha – Budućnost 91:87
Dragan Apić (Budućnost) – 11 p, 3 sk, 1 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 17 min.
Izvor: KSS