Afrički Kup Nacija: Senegal vs Zimbabve

Druga utakmica dana igra se na stadionu de Francavile od 20 časova,a sastaju se Senegal i Zimbabve u drugom kolu grupe B,Afričkog Kupa Nacija.
Tabela Grupe B
Senegal je u prvom meču opravdao ulogu jednog od favorita takmičenja,pobedivši Tunis rezultatom 2:0.Već u devetom minutu Senegal je poveo golom iz penala,a strelac je bio Sadio Mane.Već u 29.minutu posle kornera,gol je postigao i prvotimac Anderlehta,Kara Mbođ posle odličnog skoka i udarca glavom. Tokom celog meča Senegal je bio opasnija selekcija,a par šansi za Tunis uspešno je zaustavio sjajni golman Senegala, Dialo.Ono što je primetno u igri Senegala jeste dosta prodora po bočnim pozicijama gde sa leve strane odlično sarađuju M’Benge i Balde Keita,a sa desne strane Mane i Gasama,i da najveće probleme protivnicima upravo stvaraju centaršutevima sa ovih pozicija,i danas će biti u prednosti jer su direktni rivali Keiti i Maneu na terenu su Costa iz Sparte Prag i Zvirekvi iz domaćeg kluba Kaps Junajted koji će biti na velikim mukama da zaustavi Baldea Keitu fudbalera Lacija.
Selektor Aliu Sise,inače legenda ove reprezentacije i nekadšnji kapiten dao je izjavu u najavi utakmice:
,,Biće izuzetno težak meč protiv Zimbabvea,imali smo već težak meč protiv Tunisa,koji je dao našem medicinskom timu dosta posla da vrate igrače u stanje da mogu da igraju.Lično nisam iznenađen igrom Zimbabvea protiv Alžira,jer poznajem njihov tim jako dobro,to je mentalno jak tim,sa izuzetno fizički i atletski jakim fudbalerim.Takođe oni su eliminisali neke jako dobre timove da bi bili na ovom takmičenju“
Očekivan tim Senegala za danas: Dialo-Gasama,Kulibali,Kara Mbođ,M’Bengde-Koujate,Gueje, A,N’Diaje-Keita,Mane,Diouf
Zimbabve je možda priredio i najveće iznenađenje u dosadašnjem toku turnira,odigravši 2:2 sa favorizovanim Alžirom,Zimbabve je vodio na poluvremenu 2:1,a da je Mushekvi iskoristio situaciju jedan na jedan pri ovom rezultatu imali bi prvorazredno iznenađenje.Zimbabve se nije uplašio poznatih igrača Alžira,mirno su kombinovali i pokazali zavidan nivo tehnike s obzirom na loš kvalitet terena,vole da igraju presing,pa često napadaju protivnika i sa pet igra na njegovoj polovini,mozak cele ekipe je vezni igrač Supersport Junajteda,Khana Bilat koji je apsolutno držao sredinu terena pod svojom kontrolom,odlični su bili i Mahači i Katsande ineče ofanzivni vezni fudbaleri.Problem pred ovu utakmicu može da pravi povreda prvog napadača ekipe Musone,igrača Ostendea koji se povredio već u 12.minutu meča sa Alžirom,kada je i zamenje.
Selektor koji vodi ovaj tim izjavio je povodom meča sa Senegalom: ,,Osvojeni bod protiv Alžira motivisaće moje igrače da odigraju još bolje protiv Senegala,odigraćemo nešto defanzivnije i pokušati da ugrozimo Senegal iz kontranapada,koji je favorit na ovom meču.Na ovakvoj utakmici realizacija mora da bude savršena kako bi se pobedila utakmica.Moramo da ostanemo koncentrisani tokom celog meča da nam se ne bi desilo da kao protiv Alžira primimo gol devet minuta pre kraja meča.Naš cilj je plasman u drugi krug.Naš najopasniji napadač Musona propustiće meč zbog povrede protiv Alžira“
Očekivani sastav: Mukuruva-Bahsera,Kosta,Zvirekvi,Muroiva-Bilat,Katsande,Mahači,Phiri-Musekvi,Rusike

MEĐUSOBNI MEČEVI:

2006.susreli su se u grupi na Afričkom Kupu Nacija i  Senegal je slavio sa 2:0

Očekujemo danas utakmicu gde će lopta biti u posedu fudbalera Senegala koji će napadati sve vreme,ali i da će ta igrati možda ostaviti prostore za protiv udare Zimbabvea koji oni umeju jako dobro da iskoriste. Senegal je ekipa koja retko prima golove,ali ume da ih postiže,a na čak 13 poslednjih utakmica bilo ih je 2 do 4.I pored odlične igre Zimbabvea u prvom meču smatramo da je Senegal ovde veliki favorit,ali i da je igra od 2 do 4 gola koja nudi kvotu od 1,55 odlicna,što vam i mi predlažemo da odigrate.