Afrički Kup Nacija:Kamerun vs Gvineja Bisao

Afrički Kup Nacija ulazi polako u fazu raspleta,na programu je drugo kolo,a danas se od 20 časova sastaju Kamerun i Gvineja Bisao u okviru grupe A.

Kamerun je u prvom kolu neprijatno iznenadio odigravši samo 1:1 sa Burkinom Faso,iako su pre meča smatrani favoritima.Ono što je pokazala prva utakmica o Kamerunu to je da je ovo još uvek mlada ekipa koja tek treba da stiče iskustvo i da ponovo povrati dominantnost Kameruna.U prvom meču ekipa Kameruna imala je slabiji posed lopte od protivnika (48 %),imali su 11 šuteva u gol,od čega 7 u okvir i 4 van okvira gola,i ono što može da zabrine trenera čak 27 napravljenih faulova i četiri žuta kartona. I pored ovolikog broja šuteva Kamerun nije uspeo da postigene gol iz igre,najbolje šanse propustili su Zoue i N’Žie.Istakao se Moukanđo igrač od koga se i očekuje da predvodi ovaj tim sjajnim golom sa 16m u golmanov ugao,a solidnu partiju do izmene pružio je i N’Žie krilni napadač.

Kamerun je odigrao 4 od 5 svojih poslednjih utakmica nerešeno.

Posle utakmice sa Burkinom Faso,selektor Hugo Bros je rekao:,, Mislim da smo videli Kamerun koji igra dobro i pokazuje svoje kvalitete.Dominirali smo na protivnikom i stvarali šanse,jedino što nam je falilo je realizacija.Ako ne iskoristitet svoje šanse,teško je da pobedite meč.Povukao sam iz igre moja dva krilna napadača N’Žia i Basogoga zbog umora,ali jedan od njihovih zamena Sali nije pokazao ono što se od njega očekivalo u poslednjih 20 minuta.Trebaće nam da održimo ovaj nivo igre da bi došli do četvrtfinala.“

Danas se očekuje da Kamerun izađe u  sastavu u kome će se naći jedna od zvezdi ovog tima koji nije nastupio u prvom meču,igrač Bešiktaša-Vinsent Aboubakar

: Ondoa-Teikeu,Ojongo,Mabuka,Ngađui-N’Žie,Basogog,Siani,Manđek-Moukanđo,Aboubakar

Ekipa Gvineje Bisao prva je napravila iznenađenje na ovom prvenstvu gde su mimo svih očekivanja odigrali nerešeno sa domaćinom prvenstva Gabonom.U ovoj utakmici pokazalo se da će ekipa Gvineje Bisao igrati na kontra napad i pokušati da iskoristi brzinu svojih igrača,dozvolili su Gabonu da vodi igri i igra slobodno na svojoj polovini,tako da ozbiljnih šansi nije bilo u prvom poluvremenu.U drugom poluvremenu najpre je Aubumejang postigao gol,iskoristivši prodor Bouanga,a zatim je propustio još bolju šansu kojom bi rešio meč.Gvineja Bisao iskoristila je jednu od dve svoje šanse i to u 90-om minutu,posle prekida gol je postigao Soares,na asistenciju najagilnijeg igrača Gvineje Bisao-Zezinha.Sve dok nisu primili gol,reprezentativci ove zemlje nisu šutnuli u okvir gola,tek pošto su primili gol, pokazali su da mogu da odigraju i ugroze domaćine.

Proslava prvog gola u istoriji Gvineje Bisao na ACN

Selektor Kanda je u najavi utakmice izjavio:,,Napraviću manje izmene u timu zato što je ovo veliko i zahtevno takmičenje.Imamo malo vremena za odmor i moram da brinem o kondiciji mojih igrača,tako da mora da bude osveženja.“

Na pitanje Da li neko može da utiče na njegov izbor igrača,dao je sledeći odgovor: ,,Nikada,čak ni predsednik Republike me može da utiče na moje ideje,i prema tome ja sam jedini koji je na čelu reprezentacije,jedino čije mišljenje saslušam jeste mišljenje mojih pomoćnika,ali na kraju ipak odluku donosim ja’’.

Očekivana postava Gvineje Bisao: Jonas; Dabo,Juary,Rudinilson,Soares- Zezinho,Aldair Nanissio,Brit -F.Mendy , Piqueti

Kamerun je u ovoj utakmici apsolutni favorit i pored tvrde igre Gvineje Bisao,Kamerun je dovoljno pokazao u prvom meču da se može smatrati da će danas bolju igru od protivnika krunisati prvom pobedom na ovom takmičenju,umor i nedostatak rotacije u Gvineji Bisao uzeće danak,ali smatram da neće biti više od 3 gola,igra koja se plaća dobrom kvotom je 1&0-3 gola (pobeda Kameruna i od 0 do 3 gola) gde kladionice nude kvotu od 2,10.I to je igra koju i mi predlažemo na ovom meču.