sreda, 24. april 2024.

Aleksandra Krunić lako do osmine finala

Srpska teniserka Aleskandra Krunić plasirala se u osminu finala turnira u Budmipešti. Ona je bila bolja od Španjolke Georgine Garsije Perez sa 2:0, po setovima 6:2 6:4 za nešto vise od sat vremena igre.

Krunićeva je dominirala od samog starta. Prvi deo igre je osvojila sa svega 29 minuta sa dva brejka prednosti i tako dala do znanja protivnici da neće biti nekog iznenađenja.
U drugom setu je bilo mučenja na servisu, jer je svoj izgubila dva puta, ali je protivnici oduzela tri puta i tako drugi deo igre osvojila rezultatom 6:4. Bez obzira na nesigurnost na servisu pitanje pobednika se nije dovodilo u pitanje. U ključnim trenucima Krunićeva je preuzela konce u svoje ruke, diktirala tempo i na kraju zasluženo pobedila.

Ovom pobedom Krunićeva je prekinula niz od tri poraza bez osvojenog seta. U osmini finala igraće protiv bolje iz duela Larson/Freč i to je sasvim korektan žreb za Krunićevu koja ima  lepu šansu da napravi nešto veći rezultat.

Turnir u Budimpešti se igra za nagradni fond od 250 000 dolara.