Srpska teniserka Aleksandra Krunić nije uspela da se plasira u četvrtfinale turnira u kineskom Gvangdžou. Na njenom putu se isprečila Ruskinja Anastasija Blinkova, koja je danas u osmini finala pobedila rezultatom 2:0, po setovima 6:2 7:5.

Aleksandra Krunić je očigledno daleko od svoje najbolje forme i igre, a to povrđuju i njeni rezultati. Ove sezone je samo u dva navrata uspela da veže dve pobede na nekom od turnira, a danas je izgubila poprilično lako.

U prvom setu je tri puta pretrpela brejk uz jedan napravljen, te je Blinkova veoma lako i može se reći rutinski stigla do 1:0 u setovima.

Drugi set donosi nešto bolju igru Aleksandre Krunić. Uspela je da stabilizuje svoj servis, i da dođe do prednosti od 3:1. Imala je Aleksandra dve prilike za dupli brejk prednost, ali nije uspela da iskoristi dve vezane brejk lopte. Ipak, ta dobra igra Aleksandre Krunić nije dugo trajala, jer je u samom finišu seta doživela pad u igri. Blinkova je sa dva brza brejka došla do potpunog preokreta i plsmana u četvrtfinale.

U četvrtfinalu Blinkova će igrati protiv Čehinje Marije Bouzkove.