ATP Adelajd: Balkanski derbi u četvrtfinalu

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u četvrtfinale turnira u Adelajdu. Đere je na veoma bizaran način obezbedio plasman u četvrtfinale, jer je njegov protivnik Korentan Mute pri rezultatu 4:6 7:5 diskvalifikovan.

Bio je to jedan egal meč sa dosta borbe. Mute je osvojio prvi set, a Đere posle velikog preokreta drugi.

Sporna situacija se dogodila u samom finišu seta kada je Đere napravio brejk i osvojio set. Mute je bio veoma ljut na glavnog sudiju i došlo je do rasprave.

Rekao mu je „J*bi se“ i istrčao sa terena odmah zatim. Kada se vratio, sudija ga je diskvalifikovao.

Đere će u četvrtfinalu igrati protiv Hrvata Marina Čilića koji je nešto kasnije savladao Brazilca Tijaga Monteira rezultatom 2:0, po setovima 6:4 7:6 (7:3)