Srpski teniser Filip Krajinović poražen je u prvom kolu turnira u Bazelu. Od njega je bio bolji Švajcarac Rodžer Federer sa 2:1, po setovima 6:2 4:6 6:4 posle velike borbe.

Od samog starta se moglo videti da je Krajinović u meč ušao bez imalo respekta prema velikom protivniku. Prvi je došao do brejk lopti u četvrtom gemu, ali na njegovu žalost nije uspeo da ih iskoristi. Te propuštene šanse su se neko vreme motale po glavi Krajinovića i to se osetilo u igri. Iskusni Federer je to znalački iskoristio i sa dva brejka sasekao dobru igru Krajinovića.

Gubitak prvog seta je uticao na igru Krajinovića koji na startu drugog seta izgubio svoj servis. Svi su mislili da je to početak kraja, ali pitao se nešto i srpski igrač. Krajinović je počeo da igra na sve, ili ništa, a takav stil mu je doneo mnogo toga. Do kraja seta Krajinović je uspeo da oduzme tri puta servis Federeru i tako utiša publiku u Bazelu.

U trećem setu je viđena još veća borba. Federer je počeo češće da izlazi na mrežu, a promena taktike mu je donela rezultat. Švajcarac je došao do dva brejka prednosti, i to Krajinović nije mogao da isprati. Srpski igrač je uspeo da vrati jedan brejk zaostatka, ali u ključnim trenucima Federer je sjajnim servisima rešavao poene i na kraju došao do pobede.

U narednoj rundi turnira Federer će igrati protiv Džona Milmana.