Najbolji igrač sveta Novak Đokovića plasirao se u polufinale turnira u katarskoj Dohi. On je u četvrtfinalu bio bolji od Gruzijca Nikoloza Basilašvilija sa 2:1, po setovima 4:6 6:3 6:4.

Meč kao što i sam rezultat govori nije bio lak. Đoković je opet imao loš start što je Basilašvli iskoristio. Do brejka je došao već u prvom gemu što mu je dalo dodatnu dozu samopouzdanja. Sredinom seta Basilašvili je došao do još jednog brejka, ali Đoković ga je momentalno vratio. Ipak, onaj rani brejk je odlučio pobednika seta, a na semaforu je bilo 1:0 za Gruzijca.

U nastavku meča Đoković je podigao nivo igre, a do brejka je došao u drugom gemu koji mu je na kraju doneo i set. Basilašvili je bio u potpunom egalu sa Đokovićem, ali slično kao u prvom setu rani brejk je odlučio pobednika seta.

Početak trećeg seta nam donosi razmenu brejkova, ali uprkos tome videlo se da je Đoković u boljem ritmu. Srpski igrač se bolje kretao, jače udarao lopticu i uspeo da iznuđuje greške kod protivnika. Ključni brejk Đoković je napravio u petom gemu koji je kasnije potvrdio i poveo sa 4:2. Basilašvili je u tim trenucima “pao”, a Đoković rutinski priveo meč kraju.

U polufinalu Đokoviać očekuje duel protiv Španca Roberta Bautiste Aguta koji je nešto ranije pobedio Stena Vavrinku.