Srpski teniser Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u drugo kolo turnira u Haleu. Kecmanović je odustajanjem Damira Džumhura dobio priliku da zaigra u glavnom žrebu, ali je već na startu poražen od Rusa Karena Hačanova. Rezultat je bio 2:0, po setovima 7:6 (7:5) 6:4.

Iako je u dosadašnjem kratkom delu karijere odigrao svega šest mečeva na travi, Kecmanović je odigrao više nego solidan meč. I jednom i drugom bilo je potrebno malo vremena da se adaptiraju na uslove i pronađu ritam. U ranoj fazi meča viđena su dva brejka, ali kada su pronašli ritam gemovi su išli veoma brzo.

Prvi set je očekivano otišao u taj brejk, a u njemu je srećniji bio Hačanov. Zaista, odlučila je jedna lopta, a na set loptu Hačanov je udario forhend koji je udario u vrh mreži i spustio se u polje Kecmanovića.

Bez obzira na gubitak prvog seta Kecmanović nije klonuo duhom. Nastavio je sa sjajnom igrom, ali i njegov protivnik je sa druge strane briljirao. Na njegovu veliku žalost Kecmanović je prvi pokleknuo, jer je pretrpeo brejk u petom gemu. Rus nije davao nikakve šanse za brejk, a podatak da je u drugom setu izgubio samo 5 poena na svoj servis su jasan pokazatelj koliko je Hačanov bio dobar.

Na kraju ovih 7:6 6:4 je realan rezultat, a Hačanova u drugom kolu očekuje duel protiv boljeg iz duela Đere/Štruf.