ATP Marakeš: Troicki stao u kvalifikacijama

Srpski teniser Viktor Troicki nije uspeo da se kvalifikuje u drugo kolo kvalifikacija za turnir u Marakešu. Troicki je u prvom kolu poražen od Argentinca Fakuna Bagnisa, rezultatom 2:0, po setovima 6:3 7:5.

Troicki je u ovom meču propustio sijaset šansi. U prvom setu u dva navrata je imao prednost brejka, ali nikako nije uspeo da potvrdi isti. Bolan trenutak po Troickog jeste 12. gem kada je Troicki servirao za set. Bagnis je uspeo momentalno da se vrati i tako potpuno poremeti Troickog. U taj brejku mirnije ruke je bio Argentinac, koji je taj brejk osvojio sa 7:5.

Tragično izgubljeni prvi set se motao po glavi srpskog tenisera. Bagnis je to na startu drugog seta iskoristio napravivši brejk za vođstvo od 2:0. Taj jedini brejk je na kraju bio dovoljan za pobedu i plasman u drugo kolo kvalifikacija.

Za plasman u glavni žreb Bagnis će igrati protiv Šveđanina Elijasa Jmera.