Srpski teniser Filiip Krajinović nije uspeo da se plasira u polufinale turnira u Monpeljeu. On je u četvrtfinalu izgibio od češkog tenisera Tomaša Berdiha sa 2:1, po setovima 7:6 (7:3) 6:7 (5:7) 7:5 posle velike borbe.

Ovo je bez ikakve sumnje meč nedelje, i to je meč u kojoj je Filip Krajinović ispustio veliku šansu. U prvom setu je viđena velika borba. Serveri su radili sjajan posao te nije viđen nijedan brejk. U taj brejku prvog seta Berdih je za nijansu bio bolji i na kraju osvojio prvi deo igre.

U nastavku se ništa nije promenilo. I dalje je servis bio glavni adut i kod jednog i kod drugog. Sve je bilo u egalu do uvek ključnog sedmog gema kada je Krajinović ispustio svoj servis. Berdih je držao svoj servis sve do trenutka kada je trebalo da servira za pobedu. Krajinović se nije predavao te je uspeo da drugi set vrati u egal. I drugi set je otišao u taj brejk, ali psihološka prednost je bila na strani srpskog tenisera. Krajinović je bio u velikom naletu i uspeo je da izjednači na 1:1.

Svoju dobru igru sa kraja drugog seta, Krajinović je uspeo da prenese i na treći. On je u tim trenucima diktirao tempo, a rezultat je rani brejk i vođstvo od 2:0. Imao je Krajinović još nekoliko prilika da potputno “slomi” iskusnog Čeha, ali mu nije uspelo. Na 5:3 Krajinović je imao dve brejk lopte koje nije uspeo da iskoristi. Upravo te propuštene šanse su ga na kraju koštale i meča. U trenucima kada je servirao za set po ko zna koji put ga je izdao servis i Čeh je uspeo da se vrati u meč. Tada je Čeh bio u naletu i protiv vidno iznerviranog Krajinovića uspeo je da prekrene meč u svoju korist i slavi sa 2:1.

Za plasman u finale Berdih će igrati protiv boljeg iz duela Erber/Šapovalov.