Srpski teniser Miomir Kecmanović uspešno je započeo takmičenje na završnom turniru za mlade tenisere. Kecmanović je u prvom meču dana pobedio Norvežanina Kaspera Ruda rezultatom 3:0, po setovima 4:3 (7:5) 4:3 (7:5) 4:2.

Turnir u Milanu je napravljen u cilju promovisanja mladih igrača do 21. godine. Pravila su malo izmenjena, što daje dodatnu čar ovom turniru.

Današnji meč je bio u potpunom egalu. Podloga je bila veoma brza, što je igračima omogućilo da igraju veoma agresivno. Prva dva seta su završena u produžetku, a u njima je za poen bio bolji Kecmanović. Ključ meča je bio završetak drugog seta, jer je Rud propustio nekoliko lepih šansi. Norvežanin je imao dva servisa za izjednačenje, ali Kecmanović je to uspeo da preokrene i tu prelomi meč. U trećem setu jedini brejk je napravio Kecmanović i sa maksimalnih 3:0 upisao prvu pobedu.

Kecmanovićev naredni rival je Australijanac Aleks De Minor.