ATP Roterdam: Nastavlja se agonija favorita, Bedene izbacio Cicipasa

I četvrti takmičarski dan na turniru u Roterdamu nije mogao da prođe bez iznenađenja. Drugi favorit za osvajanje titule Stefanos Cicipas neočekivano je poražen u osmini finala od Aljaža Bedena. Slovenac je posle sat i po vremena efektivne igre slavio rezultatom 2:0, po setovima 7:5 6:4.

Savršena parzija iz ugla Bedenea. Slovenac je igrao sjajno i zanalački je iskoristio svoje šanse. U prvom setu Bedene se suočio sa pet brejk lopti koje je uspeo da kazni. To je kasnije u 11. gemu došlo na naplatu, kada je Bedene napravio brejk i kasnije osvojio set.

Gubitak prvog seta je svakako poremetio Cicipasa koji u nastavku nije bio isti igrač. Bedene je to znao da iskoristi i brejkom u trećem gemu potpuno prelomi meč na svoju stranu. Do kraja meča Bedene je beu večih problema čuvao stečenu prednost i potpuno zasluženo se plasirao u četvrtfinale u kojem će igrati protiv Kanađanina Feliksa Ožea Aliasima.

Siner – Gofan 7:6 (9:7) 7:5
Rubljjov – Bublik 7:5 6:3