ATP Sankt Peterburg: Šapovalovu derbi protiv Vavrinke

Kanadski teniser Denis Šapovalov drugi je polufinalsta turnira u Sankt Peterburgu. Mladi Kanađanin je u derbiju dana savladao iskusnog Švajcarca Stena Vavrinku rezultatom 2:0, po setovima 6:4 7:5.

Sjajna partija za Šapovalova koji je danas bio bolji, a to se pre svega odnosi na one ključne poene. Početak meča je pripao Vavrinki koji je prvi pripretio. Imao je Švajcarac četiri brejk lopte u drugom i četvrtom gemu, ali ih nije iskoristi. Za to je ubrzo bio kažnjen, jer je Šapovalov momentalno napravio brejk i kasnije osvojio prvi set.

U drugom setu stvari su se promenile. Start seta su obeležili brejkovi na obe strane. Od tog trenutka se igralo na sigurno, ali uprkos tome Šapovalov je izgledao sigurnije. Šapovalov je stigao do brejka u 11. gemu, ali je opet pružio šansu protivniku da se vrati u meč. Vavrinka je u gemu u kom je Šapovalov servirao za pobedu imao dve vezane brejk lopte, no ni to nije iskoristio.

Na kraju Šapovalov zasluženo stiže do pobede i polufinala u kom će igrati protiv Andrea Rubljova.