Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur poražen je u četvrtfinalu turnira u kineskom Šenženu. Od njega je bio bolji mladi Australijanac Aleks De Minaur sa 2:0, po setovima 6:3 7:6 (9:7).

Bio je ovo meč u kojem je Džumhur imao lepu šansu za prolaz u polufinale vrlo kvalitetnog turnira, ali falilo je i malo sreće.

Prvi set je bukvalno odlučila jedna lopta koja je otišla na stranu De Minaura. U samom finišu prvog seta došlo je do pada koncentracije kod Džumhura koji je izgubio svoj servis. Taj jedini brejk koji se dogodio u osmom gemu je bio dovoljan da Australijanac povede sa 1:0.

Tragičan gubitak prvog seta je uticao na igru Džumhura u nastavku meča. Došlo je do velikog pada u igri, a De Minaur je sve to znalački iskoristio i poveo sa 3:0 uz dva brejka prednosti. Ipak, kao što to gotovo uvek biva sa Džumhurom kasnije dolazi do drame. Džumhur je počeo da igra na sve, ili ništa, a takav stil igre mu je doneo mnogo toga dobrog. Uspeo je da vrati dva brejka zaostatka i tako odvede drugi set u taj brejk.

Psihološka prednost je bila na njegovoj strani, a u taj brejku je viđena još veća drama. Džumhur je uspeo da nadoknadi zaostatak od 4:1 i kasnije ima dva servisa za izjednačenje, ali ni to nije bilo dovoljno za nervoznog Džumhura.

Kada ne iskoristite takve prilike jednostavno se osuđeni na poraz, a Džumhuru ostaje žal za propuštenim prilikama.

Aleksa De Minaura u polufinalu očekuje duel protiv Francuza Pjera Erbera koji je nešto ranije pobedio Španca Alberta Ramosa.