Mađarski teniser Marton Fucsovics prvi je finalsta ATP turnira u Sofiji. On je u polufinalu bio bolji od Italijana Matea Beretinija sa 2:1, po setovima 5:7 7:5 6:3 posle velike borbe.

Meč je kao što i sam rezultat prikazuje bio veoma izjednačen. Prvi set je mogao da ode na bilo koju stranu, jer su i jedan i drugi imali dosta prilika za brejk. Ipak, Italijan je bio snalažljiviji te je uspeo da napravi brejk u 11. gemu i kasnije osvoji set.

Nastavak meča nam donosi sličnu igru. Serveri su radili sjajan posao, a kako je meč odmicao Fucsovics je bivao sve bolji. Ta nešto bolja i agresivnija igra mu je na kraju donela i set.

Osvajanje drugog seta je svakako pozitivno uticalo na igru mađarskog tenisera. Fucsovics je dobio na samopouzdanju, a Beretini se vidno mučio. Mađar je svoj period dobre igre krunisao brejkom na samom startu trećeg seta i poveo sa 2:0. Kasnije se skoncetrisao isključivo na svoje servise i rutinski priveo meč kraju.

Za svoju drugu titulu u karijeri Fucsovics će se boriti protiv boljeg iz duela Medvedev/Monfis.