Predstavnici Španije u Evroligi sinoć su imali polovičan učinak u ACB ligi.

Ekipa Svetislava Pešića očekivano je slavila protiv Manrese rezultatom 88-78. Barcelona je još jednom najavila da bi ove sezone mogla da bude vrlo efikasna ekipa koja je napadački orijentisana. Gosti su poveli u prvoj četvrtini i do početka treće četvrtine čuvali su prednost na 10 poena. Manresa je uspela do kraja treće četvrtine da priđe na samo jedan poen, međutim u poslednjoj četvrtini, Barca je opravdala epitet favorita. Ante Tomić je bio najbolji u svojoj ekipi sa 15 postignutih poena, dok je Singleton ubacio 14. U ekipi Manrese, dobre role pružili su Vene sa 15 poena i Toolson sa 14.

Utakmica u Gran Canariji nije bila ništa manje zanimljiva. Obradoiro, u ulozi gosta, slavio je nakon produžetaka 93-92. Ovo je još jedan poraz ekipe Salvadora Maldonalda. Ekipa nije opravdala očekivanja na startu sezone u domaćoj ligi, a tek im slede utakmice protiv mnogo jačih protivnika u Evroligi. Najzapaženiji u ekipi domaćina bili su Rabaseda sa 18 i Evans sa 14 poena, dok je u Obradoiru najbolji bio Vasileiadis sa 22 poena.