sreda, 24. april 2024.

Barselona bez napadača u narednih nekoliko nedelja

Ekipa Barselone danas je i zvanično potvrdila da će krilni napadač Usman Dembele morati na kratku pauzu zbog problema sa povredom.

Kako se navodi u saopštenju kluba, na odrađenim analizama utvrđeno je da se radi o povredi butnog mišića zbog čega će 21-godišnji Francuz biti van terena u naredne 3 do 4 nedelje.

Podsećamo, on je u jučerašnjoj pobedi Barselone nad Lionom odigrao samo poslednjih 20 minuta utakmice, da bi u 86. minutu uspeo i da postigne gol za konačnih 5:1.

Dembele se tek nedavno oporavio od povrede članka zbog koje je propustio 5 utakmica, te nakon samo 8 odigranih mečeva već mora na novu pauzu.

U dosadašnjem toku sezone odigrao je ukupno 35 utakmica gledajući sva takmičenja, a pritom je uspeo da postigne 14 golova i 8 asistencija.