Barti melje sve pred sobom, sledi meč sa Muhovom

Prva teniserka sveta Ešli Barti plasirala se u treće uzastopno četvrtfinale Australijan opena. Barti je u osmini finala savladala Amerikanku Šelbi Rodžers rezultatom 2:0, po setovima 6:3 6:4.

Bila je to još jedna sjajna partija omalene Australijanke koja briljira ove godine u Australiji. Sjajna taktička igra je odlučila pobednicu meča, jer je Barti svojom pametnom igrom neutralisala sva oružja protivnice.

Za osvajanje prvog seta joj je bio dovoljan jedan brejk koji je viđen u sedmom gemu. Rodžers je imala šansu da se vrati u set, jer je imala dve brejk lopte pri rezultatu 5:2. Na njenu žalost nije ih iskoristila i Barti je povela sa 1:0.

Razočaravajuć završetak prvog seta je uticao na Amerikanku. Barti je lako došla do 4:1 u drugom setu i meč je maltene bio gotov. Rodžers je uspela da vrati jedan brejk zaostatka, ali prednost je bila prevelika da bi je Barti ispustila.

Za plasman u polufinale Barti će igrati protiv Čehinje Karoline Muhove.

Pegula – Svitolina 6:4 3:6 6:3
Brejdi – Vekić 6:1 7:5
Muhova – Mertens 7:6 (7:5) 7:6