Derbi četvrtine finala završen je pobedom Belgije rezultatom 2:1, a srpski arbitar Milorad Mažić bio je bez greške. Na samom početku utakmice Brazilci su zapretili, a Silva je već u 8. minutu pogodio stativu. Sve je “mirisalo” na golove, a prvi pogodak videli smo već u 13. minutu, kada je uz malo sreće lopta koju je iz kornera ubacio Azar završila u mreži Brazilaca. Autogol je postigao Fernandinjo. Belgijanci su delovali feomenalno, a već u 31. minutu de Brujne je povećao prednost Belgijanaca. Kutinjo je pokušavao, a Kurtoa je bio na mestu. Bez ijedne greške utakmicu su odigrali Felaini i Lukaku, koji su prosto lepršali na terenu. Uz njih, treba istaći i Azara koji je na terenu pokazao koliki je profesionalac. Renato Augusto je u drugom delu igre zamenio Paulinja, a samo 3 minuta nakon što je ušao u igru, postigao je pogodak. Brazilci su pokušavali na sve načine da dođu do pogotka, Nejmar je ponovo pokušavao da izazove penal, ali Mažića je zaista nemoguće prevariti i isprovocirati. Pobedom Belgije saznali smo koji je prvi par ovogodišnjeg polufinala, a u pitanju je utakmica između Francuske i Belgije.