Ukrajinska teniserka Elina Svitolina plasirala se u finale WTA završnog turnira u Šenženu, pošto joj je Švajcarkinja Belinda Benčić predala meč pri rezultatu 5:7 6:3 4:1 za Svitolinu.

Tokom prvog seta je viđena velika borba. Benčićeva je prva došla do brejka, ali je Svitolina momentalno uzvratila. U samom finišu prvog seta Belinda Benčić je osetila bol u donjem delu leđa. U pauzi između gemova Benčićeva je pozvala fizioterapeta i usledila je mini pauza. Ta pauza je očigledno izbacila iz ritma Svitolinu, jer je Ukrajinka nakon pauze izgubila svoj servis, a samim tim i prvi set.

Gubitak prvog seta nije mnogo uticao na mnogo na Svitolinu. Svesna da protivnica ima problema sa povredom, Svitolina je produžavala poena, a sa druge strane Benčićeva je bila još agresivnija ne bili poeni bili kraći. Svitolina je uspela da izjednači, a u trećem setu Belindu Benčić je uhvatio jak grč zbog kojeg je u suzama morala da preda meč.

Svitolina je došla na korak od odbrane titule, a u velikom finalu će igrati protiv bolje iz duela Barti/Pliškova.