Italijanski teniser Mateo Beretini plasirao se u polufinale turnira u Haleu. On je u četvrtfinalu bio bolji od Rusa Karena Hačanova, rezultatom 2:0, po setovima 6:2 7:6 (7:4).

Italijan očigledno ne zna šta znači reč umor, jer mu je ovo osma pobeda u nizu. Beretini je u Hale došao sa titulom iz Štutgarta, a koliko je dominantan potvrđuje činjenica da je izgubio samo jedan set u ovih osam mečeva.

I danas je bio više nego bolji igrač. Prvi set je osvojio bez većih problema, dok je u drugom bilo mnogo više borbe. Ipak, kada imate ovoliko samopouzdanja, sve je lakše, a u taj brejku drugog seta Beretini je bio hrabriji, te je na kraju slavio sa 7:4.

Njegov protivnik u polufinalu će biti Belgijanac David Gofan, koji je izbacio drugog nosioca Aleksandera Zvereva. Rezultat je bio 2:1, po setovima 3:6 6:1 7:6 (7:3).

Iako je Gofan izgubio prvi set, u drugom je bio više nego bolji. Sjajno je riternirao i terao na greške Zvereva. U trećem setu Zverev je prvi došao do brejka, ali Gofan se opet vratio. U drugom delu trećeg seta Gofan je konsantno pritiskao Zvereva, ali se Nemac sjajnim servisima izvlačio.

Ipak, u taj brejku više nije moglo, a Gofan je sa dva mini brejka rutinski priveo meč kraju.