Italijanski teniser Mateo Beretini pobedom se oprostio od završnog mastersa u Londonu. Beretini je u prvom meču trećeg kola grupe “Bjern Borg” bio bolji od Austrijanca Dominika Tima rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (7:3) 6:3.

Danas je Beretini maksimalno iskoristio činjenicu da Tim nema imperativ pobede. Austrijanac je pobedama nad Federerom i Đokovićem obezbedio plasman u polufinale, i danas je bio potpuno rasterećen.

Prvi set je protekao u potpunom egalu. Igralo se gem za gem sve do rezultata 4:3 kada je Beretini napravio brejk. Italijan je imao servis za osvajanje seta, ali mu se ruka stegla i Tim je izjednačio. Prvi set je otišao u taj brejk i u njemu je Beretini bio bolji sa 7:3.

Nakon dobijenog prvog seta Beretini je očekivano zaigrao još bolje. Sjajno je servirao tako da Tim nije imao mnogo šansi za brejk. Ključni brejk je viđen u šestom gemu kada je Beretini napravio brejk i kasnije do kraja sigurno čuvao servis.

Beretini je ovom pobedom postao prvi Italijan koji je zabeležio pobedu na završnom masters kupu.