Blažić i Cedevita uništili šanse Partizana

U 17. kolu regionalne ABA j.t.d. lige, košarkaši Partizana NIS su doživeli poraz od Cedevita Olimpije u Ljubljani. Domaći tim je bolje započeo meč u hali „Stožice“, pa je već nakon nekoliko minuta bilo 10:2. Crno-beli su do isteka prve deonice prepolovili taj zaostatak i prišli na -4. U drugoj četvrtini, viđena je slična situacija jer je domaći tim prvo stekao devet poena prednosti, pa su košarkaši Partizana smanjili zaostatak na 40:37 posle 20 minuta igre.

U trećoj četvrtini, Partizan dolazi do preokreta. Posle dve trojke Pejdža, crno-beli su poveli rezultatom 48:50, ali je domaći tim ubrzo ponovo došao do +4, što je Nemanja Dangubić smanjio na 56:55, dva minuta i 22 sekunde pre kraja treće četvrtine. Nakon toga, domaći tim je posle tajm auta napravio ključnu seriju i svoju prednost podigao na velikih 73:55. Do kraja susreta, košarkaši Partizana NIS su uspeli samo da smanje razliku na konašnih 78:65

Posle meča, trener Partizana NIS Saša Filipovski je na konferenciji za medije izjavio:

„Čestitam Cedevita Olimpiji na zasluženoj pobedi. Nalaze se u izvrsnoj formi i dugo nisam video ekipu koja je napadački toliko moćna. Šanse su bile 50:50 dok smo držali nivo koncentracije i rezultat koji je bio dobar po nas, a onda se Cedevita Olimpija serijom pogodaka za tri poena odlepila, a mi sa druge strane nismo bili raspoloženi u napadu. Danas praktično ništa nismo uspeli da realizujemo ni ispod koša, ni sa distance i to je bilo ono što je napravilo razliku. Sve najbolje želim Cedevita Olimpiji u nastavku sezone, a mi moramo da podignemo šutersku formu jer nas u nastavku sezone očekuju teške utakmice u ABA ligi i Evrokupu.”, rekao je Filipovski.

Radović, Peri 14, Hopkins 10, Duščak, Murić 7, Blažič 28, Braun 2, Hodžić, Džouns 6, Dimec 2, Marinković, Rupnik 9