Bojan Bogdanović i Washington Wizardsi iz dana u dan se pokazuju kao odlična kombinacija. Samim time odluka Wizardsa za dovođenje Bogdanovića se pokazuje ne samo kao ispravna odluka već i kao veliki dobitak za momčad koja se trenutno nalazi na 3. mjestu Istočne konferencije.

U dramatičnoj 115-114 domaćoj pobjedi Wizardsa nad Magicom, Bogdanović je za 27 minuta ubacio 27 poena (šut iz igre 9/12, trica 8/10, slobodna 1/1).

Ostvario je i novi osobni rekord u NBA-u sa 8 pogođenih trica, a da bi velika večer Bojana bila još značajnija pet od osam trica zabio je u zadnjoj četvrtini, od čega je dvije trice zabio u zadnjih 66 sekundi igre. Osim toga, Bojan je posljednjom tricom, 46 sekundi prije kraja, osigurao konačan rezultat, a potom u zadnjim sekundama utakmice obranio napad Gordona koji je promašio šut za pobjedu.

„Danas sam osjećao kao da ništa ne mogu promašiti. Nadam se da ću imati takav osjećaj svaku utakmicu,“ rekao je zadovoljni Bogdanović.

Nakon pobjede , zadovoljan je bio i trener Wizardsa Scoot Brooks: „Ono što volim kod njega je to da ne postane nervozan ako ne dobije loptu ili ne postigne koš u pojedinoj četvrtini. No, sve to viđeno je mnogo puta, naprosto ovo nije ništa novo za njega!“

U jučerašnjoj utakmici, najbolji strijelac Wizardsa ipak je bio  Bradley Beal koji je zabio 32 poena (šut iz igre 12/21, trica 3/5, slobodna 5/5), dok je John Wall uz 19 poena podijelio i 10 asistencija. Za goste iz Orlanda najbolji je bio  Terrence Ross koji je postigao 20 poena, dok je Bismack Biyombo, koji je mijenjao ozlijeđenog Vučevića,  uz 15 poena uhvatio i 14 skokova, a vrlo solidnu dionicu s klupe imao je i Mario Hezonja koji je za 17 minuta zabio 12 poena (šut iz igre 4/9, trica 3/5, slobodna 1/2) .

Ukoliko već niste, zapratite nas na našoj Facebook stranici za još vijesti !