Bolje drugo poluvreme i pobeda Partizana na Dorćolu

Vaterpolisti Partizana pobedili su Stari Grad rezultatom 16:10 i tako došli do treće pobede u Super ligi Srbije. Ekipa sa Dorćola je bila bolja u prvom poluvremenu, kada je vodila 5:3, a na poluvremenu je rezultat bio 7:6. Međutim, crno-beli su brzo preokrenuli na 9:7 i u nastavku su uvećavali prednost.

Gosti su poveli na Dorćolu 1:0, ali je Stari Grad preokrenuo golovima Alekse Popovića i Luke Trajkovića. Igralo se potom gol za gol, a prva četvrtina je završena rezultatom 3:3. Domaći su bolje otvorili drugi period, te je posle 100 sekundi igre Aleksa Sekulić pogodio za 4:3, dok je nešto kasnije prednost uvećao Nikola Kovačević, najefikasniji igrač Starog Grada na ovom susretu. Međutim, odgovorili su crno-beli serijom od tri gola i vođstvom od 6:5, ali je tim Zorana Mijalkovskog preko Trajkovića i Aleksandra Vasića u situacijama sa igračem više preokrenuo i na odmor otišao sa rezultatom 7:6.

Međutim, u nastavku je Partizan bio mnogo bolji. Već posle dva minuta su puleni Miloša Korolije preokrenuli i poveli 9:7 golovima raspoloženog Mihajla Andrina. Nalet je prekinuo Milan Lalić, ali je četvorostruki strelac, Andrin novim golom vratio „+2“, da bi u poslednjem minutu treće četvrtine gosti stigli i do 11:8. Seriju su nastavili i u četvrtoj četvrtini, kada su sa tri gola za tri minuta otklonili sve dileme (14:8). Do kraja utakmice obe ekipe su postigle još po dva gola, a rezultat je bio 16:10.

Stari Grad – Partizan 10:16 (3:3, 4:3, 1:5, 2:5)

Bazen SRC „Milan Gale Muškatirović“. Sudije: Raković i Beljin. Isključenja: Stari Grad 10, Partizan 21. Peterci: Partizan 1 (0).

STARI GRAD: Ivanović, Popović 1, Arsin, Kovačević 3, Giri, Spasić, Barbarez, Vasić 1, Sekulić 1, Lalić 1, Trajković 2, Aksentijević 1, Ilić. Gajić. Trener: Mijalkovski.

PARTIZAN: Bulajić, Živojinović 3, Barać 2, Nešić, Radić, Jakšić 2, Dimitrijević, Mitrović, Božović 3, Cvetković 1, Andin 4, Bućan, Glušac, Timotijević 1. Trener: Korolija.