četvrtak, 25. april 2024.

Borbeni Partizan od “-5” do pobede protiv Primorja, Jug ubedljiv protiv Jadrana

Vaterpolisti Partizana pobedili su Primorje sa 9:8 na početku polufinalnog turnira Regionalne lige u Beogradu. Crno-beli su, pojačani Stefanom Mitrovićem, odigrali sjajno drugo poluvremenu, nadoknadili su pet golova minusa (8:3) i došli do pobede. U prvom meču grupe B, čiji mečevi se igraju u Dubrovniku, domaći Jug je sa ubedljivih 12:3 porazio Jadran iz Herceg Novog.

Partizan je odlično otvorio meč protiv tima iz Rijeke. Već u prvom napadu je iskusni srpski reprezentativac pogodio za 1:0, a minut kasnije Andrej Barać je duplirao prednost. Brzo je Primorje golovima Daria Rakovca stiglo do 2:2, a do kraja prvog perioda su obe ekipe postigle po još jedan gol.

Primorje je dominiralo u drugom periodu. Najpre je Tin Brubnjak doneo novu prednost gostima, da bi potom sredinom druge četvrtine Primorje postiglo još tri gola, povelo 7:3, a Ivan Vrbnjak je u završnici prvog poluvremena pogodio za 8:3.

Međutim, mlada ekipa Miloša Korolije nije odustala. Barać i Mihajlo Andrin su početkom trećeg perioda smanjili na 8:5, potom je sredinom te četvrtine Mitrović iz peterca pogodio za 8:6, da bi posle sjajne akcije 11 sekundi pre kraja trećeg dela meča Zoran Božović smanjio na 8:7.

Mreže su mirovale u narednih pet minuta, a potom je Arsenije Mitrović lepim lob udarcem poravnao na 8:8. Domaći su se potom odbranili dva puta sa igračem manje, a potom je stigla nagrada na drugoj strani. Igrač više, lepa akcija do Logana Skofilda i, ispostaviće se, gol za pobedu.

Primorje – Partizan 8:9 (3:3, 5:0, 0:4, 0:2)

PRIMORJE: F. Čubranić, Burburan, N. Čubranić, Letica, Brubnjak 2, Blažić, Vrbnjak 2, Rakovac 2, Augusti 1, Jurišić, Babić, Paparić, Olić, Car.

PARTIZAN: Bulajić, Božović 1, Barač 2, Nešić, Skofild 1, Jakšić 1, Vergara, A. Mitrović 1, Banović, Gak, Andrin 1, S. Mitrović 2, Glušac, Timotijević.