petak, 29. mart 2024.

Brazilska Seria A: Mineiro šampion, Huventud se spasao…

Svi mečevi poslednjeg 38.kola Brazilske Serie A igrane su istom vremenu od 01:30 h po našem vremenu.

Što se tiče titule Mineiro je to obezbedio još pre 3 .kola. Najzanimljiva je bila borba za opstanak gde su strepeli čak 5 ekipa. Gremio je bio skoro u bezizlasnoj situaciji, a samo neka suluda matematika sa pobedom i porazima Bahie i Huventuda bi opstali. Atletico PR i Cuiaba su bili nekako najsigurnije ali takođe neki čudan razvoj događaja bi ih odveo u Seriu B.

Gremio je igrao upravo protiv proglašenog šampiona i  slavio sa 4:3. Interesantno je to da su gosti i u prošlom kolu igrali 4:3 ali su onda pobedili. Bahija je na teškom meču na gostovanju Fortalezeu vodila, da bi domaćin preokrenuo i zabeležio 3 boda. Ovim porazom obradovali su se igrači i navijači Huventuda koji su golom Čika iz penala u 83.minutu obezbedili opstanak.

Zanimljivo je ovo kolo jer gost nije pobedio, a izdvajamo čak 8 pobeda domaćina i 2 nerešena rezultata. Bragantino je takođe jedan od pobednika kola jer su oni golom Artura u 93.minutu obezbedili Kopa Libertadores prvi put u istoriji kluba.