utorak, 23. april 2024.

BRILJANTNI BRANKO ĐURIĆ DVE ITF TITULE U NIZU

Mladi teniski as Srbije, 16 – godišnji Branko Đurić u protekle dve nedelje nanizao je deset pobeda i osvojio dve ITF titule.

Prvi trofej u 2021. Branko je osvojio na ITF takmičenju u Skoplju gde je u finalu savladao predstavnika Bugarske Ilijana Radulova 6:4, 6:4. Zlatni niz višetruki šampion Srbije i naš mladi reprezentativac nastavio je na takmičenju u Ulcinju gde je takođe podigao pobednički pehar. U borbi za novu titulu Đurić je pobedio prvog nosioca iz Makedonije Berka Bugarikija 6:3, 6:4.

Velika nada našeg tenisa ovim rezultatima napredovao je na ITF juniorskoj listi 91 poziciju i sada zauzima 229. mesto na svetu. U 2020. Branko je igrao finale ITF turnira u Baru, sada je stigao do dve titule u nizu gde je za 11 dana odigrao 10 mečeva i takmičenja završio na pobedničkom postolju.

Branko je bio najbolji junior na Tennis Europe listi do 14 godina, kada je takođe briljirao na teniskoj sceni Starog kontinenta i osvajao najveća takmičenja.