četvrtak, 18. april 2024.

Busti titula u Marbelji

Španski teniser Pablo Karenja Busta pobednik je turnira u Marbelji. Busta je u španskom finalu savladao sunarodnika Haimea Munara rezultatom 2:1, po setovima 6:1 2:6 6:4.

Jako čudno finala koje se igralo u serijama. Prvi set je pripao Busti koji je dominirao u svim segmentima igre. Stariji Španac je dosta dobro riternirao, a koliko je bio dominantan potvrđuje činjenica da je Munar osvojio samo jedan gem u prvom setu.

U drugom setu je viđena potpuna suprotnost. Odjednom je Munar počeo da dominira i diktira tempo. Munar je uzvratio istom merom i sa 6:2 došao do izjednačenja.

Najveća borba viđena je u trećem odlučujućem setu. Sredinom seta rivali su razmenili po brejk, a ključ meča je bio deveti gem. Bio je to jako dug gem na servis Munara. Busta je maksimalno pritisnuo protivnika i iskoristio tek sedmu brejk loptu koja mu je kasnije donela i titulu.