četvrtak, 28. mart 2024.

Cicipas na dva koraka od odbrane titule u Marseju

Grčki teniser Stefanos Cicipas plasirao se u polufinale turnira u Marseju, nakon što je savladao Kanađanina Vašeka Pospišila. Posle borbe koja je trajala sat i po vremena, Cicipas je slavio rezultatom 2:0, po setovima 7:5 6:3.

Odličan meč za Cicipasa koji u Marseju brani titulu. Iskoristio je i najmanje šanse koje mu je Pospišil pružio, a sa druge strane svoj servis čuvao bez većih problema. Prvi set je rešen brejkom u 11. gemu kada je Cicipas sjajno riternirao i naterao Pospišila na greške. Nakon toga nije bilo većih problema pri serviranju za osvajanje seta.

Sličan scenario viđen je i u drugom setu. Igralo se gem za gem sve do uvek ključnog sedmog gema kada je Cicipas ponovo iskoristio mini pad u igri Kanađanina. Tu se meč potpuno prelomio, a do kraja meča Cicipas je napravio još jedan brejk i plasirao se u polufinale.

Za plasman u veliko finale Cicipas će igrati protiv Kazahstsanca Aleksandera Bublika, koji je nešto ranije savladao Denisa Šapovalova.