Grčki teniser Stefanos Cicipas osvojio je turnir u Marseju. On je u finalu bio bolji od Kazahastanca Mihaila Kukuškina rezultatom 2:0, po setovima 7:5 7:6 (7:5).

Finale je bilo u egalu tokom većeg dela meča, a Cicipas je “samo” iskoristio svoje šanse. U prvom setu nije bilo brejka do 12. gema kada je Kukuškin ispustio svoj servis, a automatski i set.

Tragičan ishod prvog seta nije uticao na igru Kazahstanca u nastavku meča. Čak šta više on je zaigrao mnogo bolje. Kazahstanac je došao do brejka u petom gemu drugog seta kada je poveo sa 3:2, a nakon toga je spasio i nekoliko brejk lopti. Činilo se da sve drži u svojim rukama, ali opet je Kazahstanac pao kada to sebi nije smeo da dozvoli. Pri rezultatu 5-4 Kukuškin je izgubio svoj servis i drugi set je otišao u taj brejk.

U taj brejku drugog seta samo jedan mini brejk je odlučio pobednika, a taj jedini mini brejk je napravio Cicipas koji je tako pobedio i osvojio titulu.

Ovo je druga titula u karijeri za mladog Grka, a pored titule zaradio je 113 235 evra.