Kvalifikacije za Crnu Goru su završene, jer ne postoji ni teorijska mogućnost da se domogne Evropskog prvenstva naredne godine. Sinoć su poraženi od Češke rezultatom 0:3, a golove su postigli Soucek Tomas u 54. minutu i Lukas Masopust u 58. minutu, te je tada pitanje pobednika bilo rešeno. U 94. minutu je Darida Vladimir sa bele tačke bio precizan i upisao 3. gol za Češku.

Ovim porazom, Crna Gora se nalazi na poslednjem mestu u grupi A, dok će, po svemu sudeći, direktan plasman izboriti Engleska, a vrlo verovatno i Češka.

Ipak, Crna Gora će morati da odigra kvalifikacije do kraja, iako te utakmice neće imati rezultatski značaj za ovu reprezentaciju.