Crno-beli izgubili od Igokee u Hali sportova „Ranko Žeravica“

U 18. kolu ABA j.t.d. lige, Partizan NIS je na svom terenu izgubio od Igokee sa 75:83 (16:23, 20:19, 26:21, 13:20)

U 18. kolu  ABA j.t.d. lige, Partizan NIS je na svom terenu izgubio od Igokee. Tokom većeg dela susreta, crno-beli su „jurili“ prednost gostujućeg tima, ali nakon što je Igokea „otvorila“ poslednju deonicu serijom od 0:7, košarkaši Partizana više nisu uspeli da nađu način za povratak rezultatske neizvesnosti.

Početna četvrtina, pripala je gostujućem timu koji je posle 10 minuta igre imao prednost od 16:23. Posle ujednačene druge deonice, košarkaši Partizana krajem trećeg perioda dolaze do izjednačenja i vođstva (62:61) posle slobodnog bacanja koje je realizovao Ognjen Jaramaz.

Ipak, Igokea u poslednjih 17 sekundi treće četvrtine vraća minimalnu prednost, a zatim je zahvaljujući pomenutoj seriji od 0:7 povećava na 8, a ubrzo i 10 poena razlike. Uspeli su crno-beli nekoliko puta da priđu na -4, ali je gostujući sastav uspeo da odoli svim pokušajima Partizana da stigne do preokreta, pa je meč završen rezultatom 75:83

Pred crno-belima je sada završni turnir Kupa „Radivoj Korać“ u Novom Sadu. U četvrtfinalu, Partizan NIS će u četvrtak, 11. februara, od 19 časova igrati protiv čačanskog Borca.