Šampion VTB lige, CSKA iz Moskve, danas je po prvi put poražen i to od Zenita rezultatom 93-86.

Ekipa Zenita se praktično preporodila dolaskom Joana Plaze, a to su još jednom potvrdili upravo ovom pobedom.

U prvoj četvrtini igrači Zenita su postigli čak 34 poena i zaista se retko dešava da ekipa CSKA primi toliko poena u četvrtini. U drugoj četvrtini skoro izjednačen rezultat, 18-20 i na poluvreme se odlazi pri rezultatom 52-44.

U trećoj četvrtini CSKA se rezultatski vraća u igru i pred poslednju četvrtinu imaju zaostatak od samo 4 poena. U poslednjoj četvrtini CSKA se nekoliko puta približavao Zenitu, međutim domaćini su sjajnom igrom uspeli da zabeleže bitnu pobedu.

Najefikasniji u Zenitu bio je Jalen Reynolds sa 21 poenom, a u ekipi CSKA Ćaćo Rodriguez postigao je 15.