Da li domaćin opet dolazi do pobede?

Danas se od 18 časova u okviru 1/4 finala turskog kupa igra meč između ekipa Istanbul Basaksehir i Akhisar.

Basaksehir se u prvenstvu nalazi na 2.mestu i od vodećeg Bešitaša udaljen je četri boda, ove sezone na domaćem terenu pružaju odlične partije i imaju skor 7-4-0 i gol razlika 23:8. U okviru turskog kupa zabeležili su 5 pobede i dve nerešene utakmice do sada, u 1/8 finala izbacili su Galatasaraj pobedom na domaćem terenu 2:1. Za današnji meč domaći trener ne može da računa samo na defanzivca Epureanua (20/1).

Akhisar se u prvenstvu nalazi na 12.mestu, na gostovanjima igraju poprilično slabo, skor 2-4-5 uz gol razliku 6:17. U okviru kupa su do sada odigrali 8 utakmica, ostvarili su 5 pobeda, dve nerešene utakmice i jedan poraz, priredili su veliko iznenađenje pobedom na gostovanju kod ekipe Burse 1:4, čime su izbacili ovu ekipu iz daljeg toka takmičenja. Za danas imaju dosta kadrovskih problema, neće nastupiti: golman Ozturk (11/0), defanzivac Miguel Lopes (30/1, drugi po minutaži u timu), veznjaci Bayram (22/0 treći po minutaži), Custodio (18/0 četvrti po minutaži), A.Sissoko (16/1), Adin (6/1), Larsson (1/0).

U poslednja tri međusobna meča na terenu Basaksehira slavio je domaćin i uvek je bilo više od dva gola razlike, pobeda Basaksehira se danas plaća kvotom 1,67, dok se pobeda uz dva i više gola plaća odličnom kvotom 2,25.

30.10.16 SL Basaksehir Akhisar Genclik Spor 5 : 1
18.09.15 SL Basaksehir Akhisar Genclik Spor 2 : 0
05.10.14 SL Basaksehir Akhisar Genclik Spor 4 : 0