Danci slomljeni i dezorijentisani, ali su ipak izašli na teren! (VIDEO)

Iako je rezultat u potpunosti otišao u drugi plan, Finci su pobedili Dance rezultatom 0:1, a jedini pogodak na utakmici postigao je glavom dvadesetšestogodišnji napadač Union Berlina, Joel Pohjanpalo u 60. minutu utakmice. Danci su do 43. minuta bili daleko dominantija ekipa, pokušavali su, ali do gola nisu došli. Na veliku sreću, tragedija koja je mogla da zadesi fudbalski svet je izbegnuta, te Eriksen nije životno ugrožen, ali je, u datom momentu, apsolutno sve stalo.

Ipak, od 20:30 je utakmica nastavljena, kroz medije se prožima informacija i da je sam Eriksen preko video poziva rekao saigračima da nastave utakmicu. Oni istu jesu nastavili, ali potpuno dezorijentisani i slomljeni, što je sasvim očekivano. Pierre-Emile Hojbjerg je u 74. minutu promašio penal, a i sam gol koji su Danci primili, da je situacija bila redovna, vrlo verovatno ne bi. Sve u svemu, tragedija je izbegnuta, što je iznad bilo kakvih rezultata i fudbalskih takmičenja u globalu.

Slika: Printscreen (YouTube)