utorak, 16. april 2024.

Dejvis kup: Đoković izjednačio, sledi dubl drama

Teniska selekcija Srbije izjednačila je protiv Hrvatske u polufinalu Dejvis kupa. Prvi bod za Srbiju doneo je Novak Đoković koji je savladao Marina Čilića. Posle borbe koja je trajala 101 minut rezultat je bio 2:0, po setovima 6:4 6:2.

Očekivano, Đoković je opravdao ulogu favorita i po 14. put savladao Čilića. Borbe je bilo samo u prvom setu koji je Đoković rešio brejkom u devetom gemu.

Nakon toga igra Čilića je dosta pala, a to se posebno odnosi na servis. Đoković je u gotovo svakom servis gemu protivnika imao brejk lopte, a za sigurnu pobedu Đokoviću su bila potrebna dva brejka za laganih 6:2.

Plasman u veliko finale odlučiće dubl meč, a snage će odmeriti Mektić/Pavić protiv Đokovića i Krajinovića.