Dejvis kup selekcija Srbije plasirala se na završni turnir koji se ove sezone igra u Madridu. Srbija je u gostima savladala selekciju Uzbekistana sa 3:2.

Posle prvog takmičarskog dana je bilo 2:0, i činilo se da će Srbija rutinski opravdati ulogu favorita. Ipak, uzbekistanska kombinacija Istomin/Fajzijev je bila bolja od sprske kombinacije Troicki/Milojević. Rezultat je bio 2:1, po setovima 2:6 6:1 6:3.

Pobeda u dublu je dala krila igračima Uzbekistana. Prvo je Istomin uspeo da izjednači na 2:2 pobedivši indisponisranog Dušana Lajovića sa 2:0, po setovima 6:3 6:4.

Za plasman na završni kup borili su se Sanjar Fazijev i Filip Krajinović. Uzbekistanski teniser je odigrao maksimalno rasterećeno i zadao je velike muke Krajinoviću. Fazijev je uspeo da osvoji prvi set i tako natera Krajinovića do krajnjih granica. Ipak, pitao se nešto i sprski teniser koji je strpljivo čekao priliku za brejk koja je došla u šestom gemu drugog seta kada je napravio brejk. Taj trenutak je bio ključni, jer je Krajinović kasnije osvojio set i oslobodio se velikog pritiska.

U nastavku duela Fajzijev nije mogao da parira Krajinoviću ni fizički, a ni igrački. Srpski teniser je treći set osvojio sa 6:0 i odveo Srbiju na završni turnir u Madridu.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.