petak, 19. april 2024.

Đere bez glavnog žreba u Madridu

Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da se plasira u glavni žreb Mastersa u Madridu. Đere je u prvom kolu kvalifikacija poražen od Argentinca Huana Ignasija Londera rezultatom 2:1, po setovima 6:3 3:6 6:2.

Đere je propustio jako dobru šansu, jer je Londero igrač koji se ne može pohvaliti dobrim rezultatima u poslednje vreme. Prvi set je rešen brejkom u šestom gemu kada je Londero napravio brejk i kasnije ga je sačuvao do kraja seta. Drugi set sličan scenario, samo da obrnutim ulogama. Meč je bio totalnom egalu, ali Đere pravi brejk u osmom gemu i poravnava rezultat.

U trećem setu neočekivani pad u igri srpskog tenisera. To se posebno odnosi na servis koji nije radio kako treba, a Londero je to iskoristio i sa dva brejka došao do velike pobede.

Londero će u drugom kolu kvalifikacija igrati protiv boljeg iz duela Zapara Miraleš – Delbonis.