Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u polufinale turnira u Umagu, nakon što je pobedio Argentinca Leonarda Majera. Rezultat je bio 2:1, po setovima 6:3 6:7 (6:8) 6:3 posle skoro tri sata efektivne igre.

Kao što i sam rezultat prikazuje meč je bio visokog kvaliteta. U prvom setu Đere je napravio jedini brejk, koji mu je na kraju bio dovoljan za osvajanje seta.

Drugi set donosi veliku borbu. Majer se konsolidovao, popravio je servis pre svega, i na taj način otežao posao Đereu. Iz gema u gem Majer je sve više pretio, a najteži gem je bio 12. u kojem je Đere servirao za taj brejk. U tom gemu, Majer je imao tri brejk lopte, ali Đere je uspeo da poništi sve brejk lopte i odvede set u taj brejku. Ipak, ni propuštene šanse nisu sprečile Argentinca da osvoji drugi set. Majer je u taj brejku bio dosta bolji igrač, i na kraju ga osvojio rezultatom 8:6.

U odlučujućem setu se igralo na sigurno. Obojica su čekali trenutak kada će protivniku pasti koncetracija. Prvi je popustio Majer, koji je u šestom gemu ispustio svoj servis. Đere je poveo sa 4:2 i kasnije je rutinski čuvao servis do kraja meča.

Za plasman u novo finale Đere će igrati protiv mađarskog tenisera Atile Balaža.