Đoković ekspresno do osmine finala Rolan Garosa

Prvi teniser sveta Novak Đoković plasirao se u osminu finala Rolan Garosa. Đoković je u trećoj rundi savladao Litvanca Rikardasa Berankisa rezultatom 3:0, po setovima 6:1 6:4 6:1.

Rutinska pobeda Đokovića koji čini se iz kola u kolo diže formu. Od starta je nametnuo svoj ritam koji protivnik nije mogao da isprati. Rani brejk je umnogome pomogao da već stegnuti Berankis bude još stegnutiji, te je Đoković nakon prvog napravio još jedan brejk za sigurnih 6:1.

Drugi set donosi nešto veću borbu. Berankis je malo pustio ruku, ali nedovoljno da bi pripretio prvom teniseru sveta. Za osvajanje drugog seta Đokoviću je bio potreban samo jedan brejk.

Treći set je bio puka formalnost, jer se videlo da je Berankis odustao od meča. U trećem setu Đoković je bio možda i najubedljivi, jer je napravio tri brejka i bez većih problema se plasirao u narednu rundu gde ga očekuje meč sa Italijanom Lorencom Musetijem.

Museti – Ćekinato 3:6 6:4 6:3 3:6 6:3
Švarcman – Kolšrajber 6:4 6:2 6:1
Štruf – Alkaraz 6:4 7:6 (7:3) 6:2
Siner – Imer 6:1 7:5 6:3