Prvi teniser sveta, Novak Đoković, prvi je finalsta Vimbldona u muškoj konkurenciji. Đoković je u polufinalu savladao Španca Roberta Bautistu Aguta, rezultatom 3:1, po setovima 6:2 4:6 6:3 6:2 posle skoro tri sata efektivne igre.

Još jedna perferktna partija Novaka Đokovića bez obzira što je izgubio jedan set. Srpski teniser je tokom većeg dela meča bio za klasu jači igrač i na kraju potpuno zasluženo pobedio.

Početak meča je pripao Đokoviću, koji je osetio nesigurnost u igri Aguta. Špancu je ovo bio prvi polufinalni meč na nekom od grend slemova i početna stegnutost i nervoza je bila sasvim normalna. Đoković je na startu napravio brejk za vođstvo od 2:0, a do kraja seta je napravio još jedan sa konačnih 6:2.

U drugom setu se očekivao odgovor Aguta i publika ga je dobila. Španac se potpuno opustio i počeo da igra onako kako zna. Počeo je mnogo bolje da čita Đokovićev servis, u razmenama je bio mnogo čvršći, a rezultat svega jeste brejk u trećem gemu. Taj jedini brejk je na kraju bio dovoljan za osvajanje drugog seta.

I početak trećeg seta je pripao Agutu. Đoković se mučio sa servisom, nije bilo asova i servis vinera, ali je nekako uspeo da pregura krizni period. Ključni detalj meča jesu bili šesti i sedmi gem, kada je Đoković prvo napravio brejk, a nakon toga spasio dve vezane brejk lopte. Tu je potpuno slomio protivnika i sebi ulio dodatnu dozu samopouzdanja.

Četvrti set je bio puka formalnost, jer govor tela Aguta nije davao naznake da može do preokreta. Đoković je sa dva rana brejka načeo protivnika i do kraja samo čuvao servis.

Đoković je tako došao do šestog finala Vimbldona, a za titulu će igrati protiv boljeg iz duela Nadal/Federer.