četvrtak, 28. mart 2024.

Đoković lako do četvrtfinala u Tokiju

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale olimpijskog turnira u Tokiju nakon što je savladal Španca Alehandra Davidoviča Fokinu. Posle borbe koja je trajala 84 minuta Đoković je slavio rezultatom 2:0, po setovima 6:3 6:1.

Hrabro je krenuo mladi Fokina u ovom meču. Napao je Đokovića od samog starta i prvi došao do dve brejk lopte, ali na njegovu žalost nije ih iskoristio. Za to je kažnjen već i sledećem gemu kada je Đoković napravio brejk koji je bio dovoljan za osvajanje seta.

Drugi set doneo je apsolutnu dominaciju srpskog tenisera. Posebno se istikao ritern, jer je Đoković čak tri puta oduzeo servis protivniku. Sa takvom igrom Fokina nije imao šta da traži, te je Đoković zasluženo slavio.

Za plasman u polufinale Đoković će igrati protiv Japanca Keija Nišikorija.

Karenj Busta – Kepfer 7:6 (9:7) 6:3
Medvedev – Fonjini 6:2 3:6 6:2
Hačanov – Švarcman 6:1 2:6 6:1
Umber – Cicipas 2:6 7:6 (7:6) 6:2
Šardi – Broudi 7:6 (7:3) 4:6 6:1
Zverev – Basilašvili 6:4 7:6 (7:5)