Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale mastersa u Šangaju. On je u osmini finala bio bolji od Italijana Marka Ćekinata sa 2:0, po setovima 6:3 6:0 za nešto više od sat vremena efektivne igre.

Bila je ovo još jedna u nizu rutinskih pobeda za Novaka Đokovića. Ključni detalj se dogodio sredinom prvog seta kada je Đoković od 30:0 uspeo da napravi brejk, i tako unese nemir u igru Italijana. Taj jedan brejk je bio dovoljan za osvajanje prvog seta.

U drugom setu na terenu je postojao samo jedan igrač, a to je bio Đoković. Italijan se  vidno mučio sa servisom, jer je procenat osvojenih poena posle prvog servisa bio 35%, a posle drugog 33%. Sa takvim procentima ne može se pobediti igrač kakav je Novak Đoković.

Srbin je drugi set osvojio za svega 25 minuta i tako se osvetio Ćekinatu za poraz sa Rolan Garosa.

U četvrtfinalu Đoković će igrati protiv Kevina Andersona koji je u derbiju dana nadigrao Grka Stefanosa Cicipasa.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.